Mūsdienu horeogrāfijas grupas “QUADRO” /Baltkrievija/ deju izrādes08/10/07

Daugavpilī turpinās INTERREG IIIA Dienvidu prioritātes projekts “Māksla bez robežām - pārrobežu kultūras industrijas veicināšana Marka Šagāla un Marka Rotko daiļrades kontekstā”. Projektu realizē Daugavpils pilsētas dome un Vitebskas pilsētas izpildkomitejas Kultūras nodaļa.

Daugavpils teātrī 2007. gada 13. oktobrī plkst. 18.00 tiks rādītas divas deju izrādes: “Ziema pazudusi” un “Rozes un mimozas”.

Strādājot pie deju uzveduma “Rozes un mimozas”, horeogrāfe Inna Aslamova iepazinās ar Marka Šagāla dzīvi un daiļradi. Šajā uzvedumā nav tieši attēlota mākslinieka dzīve, nav reālu personāžu, kas būtu eksistējuši dzīvē. Tas ir tikai mēģinājums rotaļāties ar M. Šagāla tēliem un telpu.

Deju izrāde “Ziema pazudusi” ir balstīta uz asociāciju virknes par dzīves izpausmēm un tās izpratni dažādās situācijās.

“Humors ir varens mūsdienu prāta izgudrojums... tas padara par divdomīgu visu, kam pieskaras,” tā ir teicis Oktavio Pass, un tieši šie vārdi ir deju uzveduma atšifrējums.

Gomeļas /Baltkrievija/ deju grupas “Quadro” horeogrāfe, pedagoģe un dejotāja ir dzimusi Kazahijā, beigusi mūzikas un mākslas vingrošanas skolu. Pēc izglītības I. Aslamova ir fiziķe /Gomeļas valsts universitāte/. 1992. gadā pirmo reizi saskārās ar moderno deju un saprata, ka tā viņu saistīs visu dzīvi. 1994. gadā nodibināja mūsdienu deju grupu “Quadro” un sāka aktīvi piedalīties festivālos un modernās dejas meistarklasēs Krievijā, Polijā, Lietuvā, Latvijā, Baltkrievijā. No 2001. gada vada Gomeļas mūsdienu horeogrāfijas skolu.

Mākslinieces kredo ir: “Kustība ir sajūtas” – tieši šo vārdu jēgu horeogrāfe ieliek savos darbos.

Grupas viesturneju organizē Daugavpils pilsētas dome projekta ”Māksla bez robežām” ietvaros, un tā ir loģisks turpinājums Marka Šagāla litogrāfiju izstādei Daugavpilī, kas priecēja skatītājus visu septembri.Informāciju sagatavoja:

Harijs Vucins, kompānija „13.STĀVS”

harijs@13stavs.lv t/f. 654 21243Papildus informācija:

Jānis Butkevičs, Daugavpils pilsētas domes Kultūras nodaļas vadītājs

kn@daugavpils.lv tālr. Nr. 65476799

Автор: Daugavpils

Автор: Trevion
Добавлено: 20.01.2016 23:35
0

Towdncouh! That's a really cool way of putting it!

Автор: Fats
Добавлено: 12.01.2016 23:15
0

The hoesnty of your posting is there for all to see

Автор: Stretch
Добавлено: 12.01.2016 22:56
0

Great ingthsi! That's the answer we've been looking for.

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha